Paweł Nowicki

Ukończył Szkołę Muzyczną I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku, Akademię Muzyczną w Bydgoszczy pod kierunkiem prof. Grzegorza Jurczyka i Konserwatorium Muzyczne w Strasburgu w klasie Emmanuela Sejourne. Jest laureatem międzynarodowych konkursów muzyki współczesnej: Gaudeamus w Rotterdamie 1999 (3. nagroda) i Clarment-Ferrand 1999 (3. nagroda).
Koncertował solo w Muzeum Sztuki Współczesnej w Luxemburgu, w duecie z Antoinem Cure – trębaczem i solistą zespołu muzyki współczesnej Intercontemporaine w Muzeum Sztuki Współczesnej w Strasburgu, z Percussion Ensemble Mainz w Konserwatorium Muzycznym w Mainz, w Filharmonii Strasbourgskiej. Prowadził warsztaty muzyczne (masterclasses) w Muzeum Sztuki Współczesnej w Luxemburgu. Uczestniczył w sesji muzycznej Wind Youth Orchestra of European Union pod dyrekcją Jana Kobera (Portugalia, Włochy, Luksemburg, Niemcy). Brał udział w multimedialnym performance w Kościele Św. Jana w Lipsku z awangardowym kwartetem muzyki improwizowanej Mazzoll Deffusion. Współpracuje z rozgłośniami radiowymi i stacjami telewizyjnymi. W swoim repertuarze posiada kompozycje zarówno klasyczne, jak i współczesne (Ianis Xenakis, Franco Donatoni, Henze, David Lang, Emannuel Sejourne, Francois-Bernard Mache, Martin Wesley-Smith, Phillip Hurel, Davida Karagianis).
Tworzy duet z pianistą Piotrem Nowickim, specjalizujący się w wykonywaniu utworów współczesnych kompozytorów. Duet reprezentował Gdańsk w Kilonii/Niemcy, w ramach projektu TransCity.
Jest otwarty na współczesną muzyką improwizowaną, którą współtworzył na marimbie i wibrafonie między innymi z kwartetem Pink Freud oraz w Extasy Project.
Obecnie współtworzy rockowo-alternatywny zespół Kobiety, który w 2007 roku został nominowany do „Paszportów Polityki” w kategorii „muzyka popularna”.